Novinky

Aktuálně z vinařství: Co se stalo v dubnu?

Je tady květen a my vám opět přinášíme novinky ze světa vína. Dnes si přečtete, co všechno se událo v dubnu.

Na jaké soutěže se máte přihlásit v květnu?

Na jaké soutěže se máte přihlásit v květnu? Vážení vinaři, chystáte se přihlásit svá vína na soutěže vín? Přinášíme vám každý měsíc přehled soutěží, u kterých se blíží uzávěrka přihlášek. Pro měsíc květen platí uzávěrka přihlášek na tyto soutěže:

Aktuálně z vinařství: Co se stalo v březnu?

Přinášíme vám opět novinky ze světa vinařství, tentokrát nejdůležitější a nejzajímavější události z měsíce března.

Na jaké soutěže se máte přihlásit v dubnu?

Vážení vinaři, chystáte se přihlásit svá vína na soutěže vín? Přinášíme vám každý měsíc přehled soutěží, u kterých se blíží uzávěrka přihlášek. Pro měsíc duben platí uzávěrka přihlášek na tyto soutěže:

Aktuálně z vinařství: Co se stalo v únoru?

Kromě marketingového seriálu vám také přinášíme novou pravidelnou rubriku, která se nazývá Aktuálně z vinařství a každý měsíc vám přineseme nejzajímavější novinky týkající se vína, vinařství a vinohradnictví. V dnešním článku se dozvíte, co se stalo v únoru.

Na jaké soutěže se máte přihlásit v březnu?

Vážení vinaři, chystáte se přihlásit svá vína na soutěže vín? Přinášíme vám každý měsíc přehled soutěží, u kterých se blíží uzávěrka přihlášek. Pro měsíc březen platí uzávěrka přihlášek na tyto soutěže:

Letošním šampionem v řezu révy vinné je Tomáš Petržela 

Vítězem 15. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy se stal Tomáš Petržela z Vinařství Kovacs Novosedly. Nejúspěšnější řezačkou mezi ženami byla Simona Mančíková z Terezína. V kategorii Junior vyhrál Miroslav Vodák ze SVŠ Valtice. Vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostila letos společnost Zemědělské družstvo Sedlec.

Mistrovství ČR v řezu révy vinné 2019

Všem vinařům a vinohradníkům oznamujeme termín 15. ročníku soutěže v řezu révy vinné, který se uskuteční 22. února 2019 od 8 hodin v areále Zemědělského družstva v Sedleci u Mikulova.

Rakušané řeší Zweigeltrebe. Šlechtitel vína byl aktivní nacista

Zůstane i nadále oblíbená odrůda červeného vína pod názvem Zweigeltrebe? Otázka, kterou se zabývají odborníci především v Rakousku, ale také vinaři na jihu Moravy. V čem je problém? Toto víno má jméno po rakouském pěstiteli vína Fridrichu Zweigeltovi, který v roce 1933 vstoupil do nacistické strany NSDAP a byl horlivým antisemitou. Někteří rakouští vinaři proto zvažují název Blauer Montag, tedy Modré pondělí.

Program rozvoje venkova - dotační program pro vinaře

Evropská unie poskytuje řadu dotací a nabízí je i vinařům. V současné době běží projekt Program rozvojevenkova, na který bylo vyhrazeno 3,5 miliard eur (více než 96 miliard korun). Sepsali jsme pro vás informace, které by vás mohly ohledně dotačního programu zajímat.

V Česku ubylo vín „řízlých“ cukrem a vodou. Falšuje se i víno v plastu

Z nabídky českých vinoték a jiných podniků mizí padělané víno. Počet vín, ředěných například vodou či syntetickým glycerolem, je letos zhruba čtyřikrát nižší než v roce 2015. Svaz vinařů to vysvětluje účinností vinařského zákona. Ani plastové obaly bag-in-box však spotřebitele stoprocentně neochrání před podvodníky.

Vánoční víno: co ke kaprovi, lososu, krevetám či kachně

Štědrý večer je tím nejkouzelnějším večerem v roce. A Češi si jej umí pořádně vychutnat. Nároky na slavnostní večeři rostou, v řadě rodin ještě stále převládá tradiční smažený kapr. V některých domácnostech ho ale nahrazují ryby mořské, výjimkou nejsou ani krevety a další plody moře. A ke slavnostní večeři neodmyslitelně patří i sklenka dobrého vína.

Partneři projektu