Všechny články

Marketing pro vinaře: 4 výhody PPC kampaní

Jak jsme slíbili, tak taky konáme. Přinášíme vám první díl Marketingu pro vinaře, kde vás seznámíme s tím, co jsou to PPC kampaně a s jejich výhodami.

Sekt38 | vyhlášení a přehlídka 38 nejlepších sektů ČR 2019

Zveme Vás na nevídanou událost v rámci ČR. Vyhlášení a prezentrace nejlepších 38 sektů a vín s obsahem CO2 vč. všech přihlášených vzorků.

Karenční doba: Jak to bude vypadat v praxi?

Jak jsme informovali na začátku roku v článku o změnách v oblasti mezd. Čeká nás změna ohledně karenční doby, která se dotkne i vinařů. Poslanecká sněmovna v lednu přehlasovala Senát ohledně novely zákonu, která ruší třídenní karenční dobu. Tato novela nabude účinnosti od 1. července 2019. V praxi to však nakonec bude vypadat úplně jinak a náhrada mzdy se nebude vždy vyplácet od prvního dne.

Daňové přiznání 2019: Co byste měli vědět ještě před vyplněním?

Ještě jste se nepustili do vyplnění daňového přiznání? Tak si předtím přečtěte náš článek, kde jsme pro vás přichystali důležité informace, které byste měli předtím vědět.

Aktuálně z vinařství: Co se stalo v únoru?

Kromě marketingového seriálu vám také přinášíme novou pravidelnou rubriku, která se nazývá Aktuálně z vinařství a každý měsíc vám přineseme nejzajímavější novinky týkající se vína, vinařství a vinohradnictví. V dnešním článku se dozvíte, co se stalo v únoru.

Pozvánka na vinařské akce v březnu 2019

Také máte s prvními jarními paprsky chuť někam vyrazit? Teplejší vzduch a vůně prvních kvetoucích rostlin k tomu přímo vybízejí. Už jste byli za krásami a degustací na jižní Moravě nebo ve vinařských Čechách? Jaro je pro návštěvu vinařských oblastí ideální dobou.

JustWINE: Spring Collection 2019

V tento den budeš mít jedinečnou příležitost ochutnat více než 60 vín z celého světa a navíc se budeš moci setkat s moravskými i zahraničními vinaři, kteří nás přijedou navštívit. A samozřejmě se na tebe budeme těšit i my!

Na jaké soutěže se máte přihlásit v březnu?

Vážení vinaři, chystáte se přihlásit svá vína na soutěže vín? Přinášíme vám každý měsíc přehled soutěží, u kterých se blíží uzávěrka přihlášek. Pro měsíc březen platí uzávěrka přihlášek na tyto soutěže:

Letošním šampionem v řezu révy vinné je Tomáš Petržela 

Vítězem 15. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy se stal Tomáš Petržela z Vinařství Kovacs Novosedly. Nejúspěšnější řezačkou mezi ženami byla Simona Mančíková z Terezína. V kategorii Junior vyhrál Miroslav Vodák ze SVŠ Valtice. Vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostila letos společnost Zemědělské družstvo Sedlec.

Marketing pro vinaře: Chystáme pro vás sérii článků o marketingu

Kvalitní marketing dnes představuje cestu k úspěšnému podnikání, vinařství nevyjímaje. Nepodceňujte jej a sledujte novou sérii článků s názvem Marketing pro vinaře. Přečtěte si náš článek, abyste se dozvěděli, co přesně pro vás chystáme.

VII. Čejkovická vinná stezka 2019

Odložte zimní kabáty, promažte řetázky na svých kolech nebo oprašte leki hole a přijďte si projít malebné okolí Čejkovic. V místních vinicích na Vás budou čekat vinaři a budete moci ochutnat především mladá vína v tom nejpřirozenějším prostředí.

Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích 23.3.2019

Největší jarní událost se bude konat v sobotu 23. března, tradičně na čtyřech hlavních místech: na Dukelském náměstí, v mandloňových sadech, v domě U Synků a ulici Na Hradbách.

Naturální vína - vína, která se vrací ke tradicím

Moderní doba nám dává téměř neomezené možnosti a výjimkou nejsou ani vína. Stále se potkáváme s novými odrůdami a vznikají nové moderní technologie, které nám pomáhají ulehčit práci. Populární se stávají také metody výroby, jež se naopak vracejí ke tradicím a na trhu se objevují produkty jako naturální vína.

Co nabízí online marketing vinařům?

V dnešní době, kdy většina z nás stírá pomyslnou hranici mezi reálným a virtuálním světem, vznikl pojem online marketing neboli internetový marketing. Přečtěte si, jaké se v rámci online marketingu nabízí možnosti propagace a na co se vlastně zaměřit.

Pozvánka na kurzy Vinařské akademie Valtice únor - duben 2019

Vyberte si ze zajímavých kurzů, které přináší Vinařská akademie Valtice na únor - duben 2019.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 zlatých a 34 stříbrných medailí.

Jak oslovit zákazníka etiketou?

Většina lidí dnes víno hodnotí na základě etikety, a proto je důležité, abyste jí věnovali dostatečně velkou pozornost. Stejně jako ostatní výrobky, soudí zákazníci také víno podle vzhledu. U obvyklých produktů stačí k rozpoznání pouze logo, ale u vína je to komplikovanější. Nedílnou součástí propagace vína se tak stala i etiketa. Přečtěte si náš článek, kde vám poradíme, jak oslovit zákazníka etiketou.

Mistrovství ČR v řezu révy vinné 2019

Všem vinařům a vinohradníkům oznamujeme termín 15. ročníku soutěže v řezu révy vinné, který se uskuteční 22. února 2019 od 8 hodin v areále Zemědělského družstva v Sedleci u Mikulova.

Pozvánka na vinařské akce v únoru 2019

Vyznejte lásku vínem nejen na sv. Valentýna! Květiny, dárek či vícechodová večeře – to vše obvykle patří do romanticky stráveného večera se svou milovanou polovičkou, ale k dokonalosti okamžiku nepochybně patří také víno. Připravili jsme výběr několika tipů na vína, která se umístila v letošním Salonu vín...

Už jste požádali o podporu z Vinařského fondu?

Pokud plánujete pořádat, nebo se účastnit akcí spojených s vínem (výstavy, soutěže, košty…) určitě se zajímáte o možnost příspěvku z Vinařského fondu. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte termíny podávání žádostí, co všechno si můžete nechat proplatit a nové změny z roku 2019.

Vinice a na Marsu? Podle gruzínských vinařů to je skvělý nápad

Gruzínci pěstují víno už 8 tisíc let. V tomto století by to chtěli zkusit i na Marsu. Vinaři se chystají vytipovat vhodné odrůdy vína, které se nejlépe vypořádají s drsnými podmínkami na povrchu Marsu.

Čeští vinaři slaví povedený ročník, i tak sklízí výrazně méně než sousedé

když za sebou čeští vinohradníci mají úspěšný ročník, sklidili sotva polovinu toho, co jejich kolegové v sousedním Německu nebo Rakousku. Mohou za to mimo jiné příliš staré vinice. Ani dobrý rok tak nedokázal pokrýt ztráty, se kterými se pěstitelé hroznů potýkají v posledních deseti letech.

Rodinné podnikání získá oficiální definici

Rok 2019 přináší spoustu změn nejen pro obyčejné smrtelníky, ale také pro podnikatele. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, jaké změny se chystají a jaké už vstoupily v platnost.

Jak se změní mzdy v roce 2019, které se týkají také vinařství?

Rok 2019 přináší nejrůznější změny a nevyhnou se jim ani mzdy. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte o nejnovějších změnách v roce 2019 v oblasti mezd, které se týkají také vinařství.

Od 1. ledna 2019 do 15. února 2019 je možné zasílat žádosti o podporu z Vinařského fondu

Od začátku roku do 15. února 2019 je možné podávat projekty na Vinařský fond. Projekty mohou podávat jak fyzické tak právnické osoby.

Jaké jsou 4 netradiční postupy výroby vína, které konzumenti milují?

Život je rozmanitý a nabízí spoustu možností, což platí také v případě vína a jeho výroby. Přečtěte si náš článek, kde vás seznámíme se čtyřmi netradičními postupy výroby vína.

Jaké podmínky souvisí se zaměstnáváním cizinců?

Míra nezaměstnanosti v současné době dosahuje velmi nízkých hodnot, a tak není divu, že se zaměstnavatelé začínají ohlížet po pracovnících v zahraničí. Chcete ve svém vinařství také zaměstnat cizince? Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte zajímavé informace z této oblasti.

Jak se postupuje při tvorbě prodejní ceny vína?

Víno je zdroj obživy vinařů, a proto musí pečlivě přemýšlet, za jakou cenu ho prodají. Při jejím stanovení zohledňují několik faktorů, které se do ní promítají. Připravili jsme si proto pro vás článek, 
v němž zjistíte, jak vinaři při sestavování prodejní ceny vína postupují.

Rakušané řeší Zweigeltrebe. Šlechtitel vína byl aktivní nacista

Zůstane i nadále oblíbená odrůda červeného vína pod názvem Zweigeltrebe? Otázka, kterou se zabývají odborníci především v Rakousku, ale také vinaři na jihu Moravy. V čem je problém? Toto víno má jméno po rakouském pěstiteli vína Fridrichu Zweigeltovi, který v roce 1933 vstoupil do nacistické strany NSDAP a byl horlivým antisemitou. Někteří rakouští vinaři proto zvažují název Blauer Montag, tedy Modré pondělí.

Proč mít profil vinařství na sociální síti?

Sociální sítě dnes nejsou záležitost jen mladých, ale naopak se zde sdružují lidé všech věkových a zájmových skupin. Jedná se tak o pohodlný a účinný kontakt se zákazníky. Proto pokud ještě žádný firemní profil svého vinařství nemáte, povíme vám, proč si ho založit.

Program rozvoje venkova - dotační program pro vinaře

Evropská unie poskytuje řadu dotací a nabízí je i vinařům. V současné době běží projekt Program rozvojevenkova, na který bylo vyhrazeno 3,5 miliard eur (více než 96 miliard korun). Sepsali jsme pro vás informace, které by vás mohly ohledně dotačního programu zajímat.

V Česku ubylo vín „řízlých“ cukrem a vodou. Falšuje se i víno v plastu

Z nabídky českých vinoték a jiných podniků mizí padělané víno. Počet vín, ředěných například vodou či syntetickým glycerolem, je letos zhruba čtyřikrát nižší než v roce 2015. Svaz vinařů to vysvětluje účinností vinařského zákona. Ani plastové obaly bag-in-box však spotřebitele stoprocentně neochrání před podvodníky.

Vánoční víno: co ke kaprovi, lososu, krevetám či kachně

Štědrý večer je tím nejkouzelnějším večerem v roce. A Češi si jej umí pořádně vychutnat. Nároky na slavnostní večeři rostou, v řadě rodin ještě stále převládá tradiční smažený kapr. V některých domácnostech ho ale nahrazují ryby mořské, výjimkou nejsou ani krevety a další plody moře. A ke slavnostní večeři neodmyslitelně patří i sklenka dobrého vína.

Bohemia Sekt chce rozšířit plochy vinic na 620 hektarů

Do roku 2020 chce skupina Bohemia Sekt rozšířit vlastní plochy vinic na 620 hektarů. Příští rok by mělo být vysázeno asi 20 hektarů. Nyní má značka 540 hektarů vinné révy. Problémy jsou ale s nedostatkem vhodných pozemků. Sází se hlavně tradiční odrůdy bílých vín, do výsadby by ale v budoucnu mohl jít i Merlot. Na tiskové konferenci to dnes uvedl ředitel firmy Ondřej Beránek.

San Francisco tleskalo našim vínům

Z nejprestižnější americké soutěže vín San Francisco International Wine Competition si moravští a čeští vinaři vezou úctyhodných 77 medailí. Letošního 38. ročníku soutěže se účastnilo 90 našich vín. Jejich účast proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Proč se používá síra ve víně?

Určitě jste se již při koupi vína setkali s upozorněním “obsahuje oxid siřičitý či siřičitany”. Ač to nezní zrovna lákavě, má to své opodstatnění. Tyto látky totiž oplývají vlastnostmi, které se pozitivně projevují při výrobě vína. Přečtěte si, proč se víně používá síra neboli oxid siřičitý.

Millésime Bio, světový veletrh organických vín 

Velká výstava organických vín na výstavišti v Montpellier se uskuteční již 28 do 30 ledna 2019 v Montpellier Exhibition Centre. Poprvé se veletrh ekologického vína otevírá i výrobcům jiných alkoholických nápojů. Více informací najdete ZDE

Rulandské bílé ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Šampionem soutěže pro rok 2019 se stalo Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr, ročník 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Sommelierem roku 2018 je David Král

Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée, která se letos konala již po jedenadvacáté, zná svého vítěze. Stal se jím David Král, hlavní sommelier společnosti BOHEMIA SEKT. Během celodenního klání, které vyvrcholilo slavnostním finále na Nové scéně Národního divadla, přesvědčil porotu, že si díky svým znalostem a dovednostem nejvíce zaslouží titul Sommelier roku 2018.

8. Mezinárodní soutěž vín PIWI Weinpreis 2018

Soutěže se letos zúčastnilo 147 vinařů ze 17 zemí s 367 vzorky vín. Celkem získali 29 velkých zlatých medailí, 185 zlatých a 131 stříbrných medailí. Nejvyšší bodové hodnocení, 99, získala dvě sladká vína – Johanniter 2017 ledové víno z Polska a cuvée Muscaris + Solaris 2017 zemské víno z Nizozemska.

Nová odborná vinařská kniha

Na slavnostním vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Oenoforum 2017 ve Slavkově u Brna byla 23. června pokřtěna a uvedena na trh nová odborná publikace „Vinařská technologie“. Určena je všem profesionálním i zájmovým vinařům, malým i velkým vinařským podnikům, odborné veřejnosti i milovníkům vína, kteří se chtějí seznámit, poučit či nalézt odpovědi na technologické otázky výroby vín.

Vinitech - francouzský veletrh pro vinaře

Nejnovější inovace ve vinařském průmyslu! Vinotech Sifel, mezinárodní veletrh vybavení a služeb v oblasti vinařství a technologie sklepů, se uskuteční ve dnech 20. až 22. listopadu 2018 v Bordeaux. Očekává se 850 vystavovatelů a 45 000 návštěvníků. Na veletrhu budou .....

Festival oranžových vín Vídeň 19.11.2018

Festival Orange Wine 2018 představuje řadu bílých vín vyrobených dlouhodobou macerací. Asi 60 vinařů z Rakouska, Slovinska, Itálie, Chorvatska, Slovenska a dalších ....

Vyšší sazba "zelené nafty" také na révu vinnou

Poslanecká sněmovna PČR dne 14.11., po řadě společných i individuálních jednáních Regionání agrární komory JMK a Svazu vinařů ČR s poslanci, schválila ve třetím čtení, poslaneckou novelu zákona o spotřebních daních, která upravuje tzv. „zelenou naftu“.

Svatomartinská vína jsou vybrána

Ve Valticích proběhlo druhé kolo hodnocení vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2018. Celkem se v obou kolech hodnotilo 450 vzorků mladých vín, z nichž uspělo 387.

Napsali o nás: Na síti se zrodil "google" pro vinaře. Nabízí sudy, etikety i brigádníky.

Hledáme sklepmistra. Nabízíme sudy. Potřebujeme brigádníky. Umíme etikety. Všechny poptávky a nabídky z oboru vinařství se teď schází na webu pracevevinarstvi.cz, který má ambici stát se „googlem“ pro vinaře.

"O zátkách jsem vlastně vůbec nic nevěděl" říká majitel firmy Jan Kašpar

Zátky Diam z korkového mikrogranulátu, Aglomerované zátky, Aglo plus zátky z jemného granulátu, zátky z aglomerátu a disky z přírodního korku, 4-dílné zátky, přírodní zátky, Stericork zátka vyrobená litím do odstředivé formy, zátky na šampaňské, zátky kónické i na pivo a jiné. Tohle je krátký výčet zátek, které firma CORK JANOSA od roku 2001 vyrábí pro české vinaře a nejen ty.

Spojujeme ty nejlepší v oboru vinařství.

Vinařství je velmi specifická doména, ve které musí být odborníci připraveni na několik možných variant vývoje. Musí plánovat, ale také počítat s nepředvídatelnými skutečnostmi. Pro většinu vinařů je sklep nebo vinohrad druhým domovem, všechnu svou energii vkládají do suroviny, ze které se dynamickým procesem stává konečný produkt – víno. Jelikož věnují tak velké úsilí výrobě a praktické stránce věci, nezbývá jim čas na „zákulisní“ záležitosti – marketing, hledání nových pracovních posil, reklama, zviditelňování se.

Budujte si svůj brand!

Potřeba založit tento portál vedla opět z mojí osobní zkušenosti. Postrádala jsem nějaké místo na internetu, kde by bylo všechno pěkně ucelené, jasné a přehledné. Dalo by se říct „google pro vinaře“. Chtěla jsem otevřít web a vidět vše pohromadě – nabídky práce, nabídky služeb, přehled poskytovatelů, ze kterých si snadno vyberu a ihned je budu moci oslovit s poptávkou.

K vínu se díky argonu nedostane kyslík a nedojde k oxidaci vína.

„Umožnila jsem restauracím zvětšit portfolio rozlévaných vín, umožnila jsem lidem vyzkoušet v restauracích více druhů vín a vám vinařům tak umožňuji nabídnout lidem více chutí a požitků z vína“, říká Adéla Zukalová. Konec starostí s tím, co dělat s otevřeným vínem, zvýšení celkového obratu podniku a snížení nákladů, snadná manipulace a víceúčelové využití v gastronomii, to je produkt s místem narození Česká Republika a s názvem Fresh – it.

Ing. Lucie Hotařová "Chceme svým zákazníkům umět poradit, pomoci jim najít svůj příběh".

Chceme svým zákazníkům umět poradit, pomoci jim najít svůj příběh, který společně vtiskneme do etikety. Dlouhodobě sledujeme vývoj designu etiket a vinařský marketing u nás i v zahraničí, abychom mohli dostát našeho závazku, že vinařům umíme odborně poradit.

Jak fungujeme?

Systém zadávání pracovních nabídek nebo registrace do databáze profesionálů je velmi jednoduchý, zkráceně ho můžeme popsat jako „vyplň formulář a čekej na ohlasy“. Je nám jasné, že takové vysvětlení pro nezasvěceného člověka nestačí, pojďme si to tedy probrat důkladněji: