BlueScan – 3D skenování vinných sklepů

http://bluescan.cz/

  • Kontaktní osoba: Ondřej Kříž

Zvětšujete svůj sklep a nechcete narušit ten sousední? Plánujete stavbu lisovny nebo ubytování a potřebujete znát mocnost zeminy, která je nad archivem? Připravujete rekonstrukci sklepa nebo hledáte originální možnost prezentace?

Mobilní laserové skenování je nová a rychlá metoda zaměření prostoru, terénu a budov. Díky vysoce přesným inerciálním jednotkám ve skeneru a tzv. SLAM algoritmu stačí prostorem pouze projít a ten se celý přenese do 3D formátu s přesností 15 mm. Zaměření na místě je velmi rychlé, řádově minuty nebo desítky minut. Skenovat lze i v úplné tmě, jakýkoliv materiál.

Výsledkem je tzv. mračno bodů, které lze zobrazit formou 3D modelu nebo ho dále upravovat a řezat. 3D model je ve skutečném měřítku, z mračna bodů lze díky tomu dále exportovat půdorysy, digitální model terénu a měřit rozměry a objemy.

Kromě samotného sklepa se obvykle současně provádí i sken přiléhající budovy a terénu nad sklepem. Lze naskenovat i více sousedních sklepů současně pro jednoznačné zaměření jejich vzájemné polohy pod zemí.

Kontaktovat dodavatele