PELVINS Sommelier - Schola vinea

Vizí značky Pelvins Sommelier je stát se synonymem špičkového a komplexního vinného servisu pro prvotřídní restaurace a vinotéky. Chceme-li být nejlepšími v oboru, musíme však spojit své síly a schopnosti. Pelvins Sommelier přichází s nabídkou vynikajících produktů a služeb, Vaši lidé budou připraveni přispět k výslednému úspěchu zájmem o víno, kvalitními znalostmi problematiky, profesionální péčí o zákazníka a… chutí učit se a zdokonalovat. S touto myšlenkou přinášíme na český trh unikátní vzdělávací program pro profesionály vinného servisu – Schola Vinea.

Tento program je určen pro všechny, kteří se dostávají do kontaktu se zákazníkem, obsluhujícím personálem, pultovými prodejci, majiteli vinoték, provozním hotelů a restaurací a dalším zájemcům o profesionální vinný servis.

JAK NÁŠ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VYPADÁ?

1. Začínáme s vínem (Stáváme se profesionály): v prvním stupni představíme základní systém pravidel vinného servisu – servírování vína a péče o něj. Nahlédneme do základních principů profesionálního sommelierství. Seznámíme se s hlavními vinařskými oblastmi u nás. Naučíme se základní vinařskou terminologii a principy rozdělování vína na českém trhu. 

2. Poznáváme víno: druhý stupeň přinese vyšší úroveň znalostí a dovedností vinného servisu – principy obsluhy VIP a odborníků, sekání sektů, výběr skla a tvaru sklenek apod. Čeká nás také degustační zkouška formou třípárového testu pro nácvik rozlišování suchých, polosuchých a sladkých vín. Naučíme se rozpoznávat vady vína. Společně také navštívíme moravské vinařství.

3. Snoubíme víno: další stupeň bude zaměřen na dovednosti tzv. snoubení, čili kombinování jednotlivých druhů vín a pokrmů a výběr vhodného vína pro jednotlivé příležitosti. Součástí této výuky bude množství praktických ukázek. Zaměříme se také na nejčastější vinné mýty a pověry a argumentaci proti nim. Vysvětlíme si podstatu nových kulinářských postupů a jejich vliv na výběr vhodného vína.

4. Za vínem do světa: v posledním stupni našeho vzdělávacího programu společně vyrazíme do světa, i když je po mapě vinařských oblastí Starého a Nového světa a také po jednotlivých odrůdách a druzích vína specifických pro jednotlivé oblasti. Poodkryjeme také některé národní, kulturní či náboženské zvyklosti spojené s výběrem a konzumací vína.

Kontaktovat dodavatele