Akát Tyl s.r.o. - akátové kůly na vinice

Naše firma se zabývá výrobou akátové broušené kulatiny, ořezávané kulatiny (Hexagon či Prismy), řeziva na míru, řezaných a štípaných kůlů a mnoho dalších prvků, které je možné využít v exteriéru.

Český akát je velmi trvanlivý, houževnatý, značně pružný a přirozeně odolný proti hnilobě, biotickým škůdcům a abiotickým činitelům, jako jsou například voda a povětrnostní vlivy.

Pečlivý výběr suroviny začíná již v našem lesním ekosystému. Na základě rozličnosti růstových tvarů českého akátu inovujeme těžební a výrobní postupy surových výřezů tak, aby bylo docíleno maximální výtěže s ohledem na ekologii v ČR.

Surovinu necháváme dozrát na skladech přirozeného sušení tak, aby bylo vždy eliminováno růstové napětí v celém průřezu, a tím dosahujeme maximálně kvalitních výsledků při zpracování s minimálním výskytem výsušných trhlin.

* Ceny akátových kůlů štípaných máme od 50 Kč s rozměry od 10 x 10 cm a délkou 100 cm.
* Ceny akátových kůlů řezaných máme od 12 Kč s rozměrem od 2 x 2 cm a délkou 120 cm

Jsme schopni Vám nabídnout jakýkoliv produkt, který budete dle vašich specifik požadovat a přivést ho až k Vám domů. Při množstevních odběrech nastavujeme našim partnerům individuální cenovou politiku a pomáháme Vám být silným partnerem na trhu ve Vaší podnikatelské činnost !!

Produkty z českého akátu se používají především do venkovního prostředí na dřevostavby, palisády, městské mobiliáře, zahradní nábytek, ohrady, lesoparky, plotové prvky, konstrukce dětských hřišť, fasádní obklady, násady a v neposlední řadě i na bio-zpracování v podobě štěpky, briket či pelet pro ekologické spalování.

Kvalita, přirozená odolnost a cenová dostupnost jsou obrovskými výhodami českého akátu, a proto je tato surovina vyhledávána po celém světě.

Kontaktovat dodavatele