Seznamte se s finalisty VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021!

Vytvořeno: 15. 11. 2021

Marketing pro vinaře

Seznamte se s finalisty VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021!

Tradiční devítka nejlepších vinařství pro rok 2021 je vybrána. Finalisté teď budou bojovat o úspěch ve dvanáctém ročníku prestižní vinařské soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021. O titul nejvyšší a vítězství ve své kategorii se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství. Vítězové pak budou slavnostně vyhlášeni 27. ledna. Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje.

Finalisty vybírala odborná porota složená z profesionálů z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. Podle objemu produkce pak byla nominovaná vinařství zařazena do kategorií malé, střední a velké vinařství.


Finalisté VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021

Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

• Vinařství Piálek & Jäger

• SALABKA s.r.o.

• Vinařství Lacina

Střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

• THAYA vinařství, spol. s r.o.

• Reisten, s.r.o.

• Ing. Miroslav Volařík

Velká vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

• Vinařství LAHOFER, a.s.

• CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s

• Nové Vinařství a.s. „Finálová devítka je velmi silná. Jsou v ní bezesporu zkušená vinařství, z nichž většina účast ve Vinařství roku zažila v některém z předešlých ročníků. Jednotlivé kategorie jsou mimořádně vyrovnané a opravdu jsem zvědavý, kdo titul získá tentokráte. Ať to však bude kdokoliv, jsem hrdý na finalisty i další naše vinaře, kteří na sobě tvrdě pracují, posouvají svá vinařství dopředu, ale tím i celý náš tradiční obor,“ sdělil prezident Svazu vinařů ČR PhDr. Martin Chlad a dodal: „teď nás tedy čeká období, kdy sedmičlenná odborná komise posoudí přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně tak rozhodne o vítězích.“


Celý proces hodnocení bude završen 27. ledna, kdy budou oceněny nejen významné osobnosti moravského a českého vinařství, ale především vyhlášeni vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021. Slavnostní vyhlášení bude tradičně moderovat pan Marek Eben. GENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE: VINOZOOM

Vítězi titulu se v minulosti stala vinařství Škrobák, Víno J. Stávek, Vinselekt Michlovský, Bohemia Sekt, Hana Mádlová, Znovín Znojmo, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, Zámecké vinařství Bzenec, Vican rodinné vinařství a dvakrát vinařství Sonberk.


Důležité termíny:

15. října 2021 – ukončení možností přihlášení a nominace

18. října – 31. října 2021 – hlasování poroty – výběr devíti finalistů

28. – 30. listopadu 2021 – hodnocení finalistů odbornou komisí

27. ledna 2022 – slavnostní vyhlášení vítězů moderované Markem Ebenem

Organizátor si vyhrazuje právo učinit změny v termínech a charakteru programu v závislosti na epidemiologické situaci a souvisejících opatřeních.

Více informací naleznete na www.vinarstviroku.cz, Facebook, YouTube a Instagram.


Kontakt pro média:

Jiří Bažant, Omnimedia s.r.o.

Tel. +420 606 282 673

E-mail: j.bazant@omnimedia.cz


Zdroj: www.svcr.cz


Počet zhlédnutí: 1906

Další články, co stojí za přečtení

Chcete být v obraze? Přihlaste se k odběru novinek.